KONUŞMACILAR

KONUŞMACILAR

 

Kaan Gültekin

 

”SEO alanındaki çalışmalarına 2007 yılında başlayan Kaan Gülten, sektöre 2009 yılında Seohocasi.com sitesiyle aktif olarak giriş yapmıştır. İlk kitabı “Uzmanından SEO” sektörün ve yayınevinin en çok satan ünvanını almış, SEO hakkındaki makaleleri ve kitabıyla sektörde büyük bir bilgi açığını doldurmayı başarmıştır. İkinci kitabı Sorularla SEO ile birlikte de şu anda toplamda 54.000 adet satış rakamına ulaşarak önemli bir başarıya imza atmıştır. 2011 yılında Webtures şirketini kuran Gülten, son 6 yıldır 35 kişilik ekibiyle birlikte birçok markaya SEO, dijital pazarlama ve UX hizmetleri vermektedir.

Sıfırdan 35 kişilik bir ekibe ulaşan bir girişim olarak Webtures, aynı zamanda yatırım almadan başarıya ulaşan nadir örneklerden bir tanesidir.”


 

Kaan Kayabalı

 

Onedio.com’un kurucusu Kaan Kayabalı; seri girişimci, yenilikçi ve teknoloji aşığı. Aslen elektronik mühendisi olan Kaan Kayabalı’nın aynı zamanda yazılım ve yapay zeka konusunda da uzmanlığı bulunmaktadır. İşletme yüksek lisansına sahip Kayabalı, aynı zamanda profesyonel poker oyuncusu, video oyun aşığı ve koyu Beşiktaş taraftarıdır.

Hayatındaki ve Kariyerindeki Dönüm Noktaları 

 • 17 Ekim 1983’de Ankara’da doğdu
 • 2005 Yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu
 • 2005 yılında YFYİ yarışmasını kazanarak ilk startup’ı olan Kade Vision’ı kurdu (bugünkü adıyla V-count.com)
 • 2006 yılında Bilkent Üniversitesi’nde MBA eğitimine başladı
 • İkinci startup’ı Onedio.com’u 2012 yılında kurdu

Ödülleri 

 • ÖSS’de ilk 250
 • YFYİ Yarışması 2005 yılı kazananı
 • Bizim Mucitler TV Programı 2.’si – 2007
 • ODTÜ Senatosu Yüksek Onur Sertifikası – 2008
 • MIT Technology Review – Innovators Under 35, 2014 Turkey’e seçilen 10 yenilikçiden birisi

Başarıları 

 • Kade Vision’ı 5 yılda 51 ülkeye ihracat yapan bir şirket haline getirdi
 • Türkiye’nin ilk sosyal haber ve içerik sitesi Onedio.com’u kurdu
 • com’a toplam 1Milyon Dolar tutarında yatırım buldu
 • com’u 2 yıl içinde Türkiye’nin en büyük 30 internet sitesi arasına soktu

 

Işılay Yılmaz

 

YERO Ankara yöneticilerinden olan Işılay Yılmaz Bursa doğumludur. İlk ve ortaokulu Bursa’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Ankara’ya yerleşmiştir. Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Işılay Yilmaz, eğitim hayatı boyunca Almanya, İngiltere, Amerika, Malta’da dil okulu, diploma ve çalışma programlarına katılarak dil eğitimine kısır bir açıdan yaklaşmadığını hayatının her aşamasında ön plana çıkarmıştır.

Üniversite eğitiminin son yıllarında Yero Yurt dışı Eğitim bünyesinde, üniveristesinde yurt dışı eğitim tanıtım programları düzenleyerek; organizasyon ve yurt dışı eğitim danışmanlığındaki kariyerindeki ilk adımlarını atmaya başlamıştır. Üniversite yıllarının ardından Malvern House College’da Bussiness English üzerine diplomasını almıştır . Ardından British Council’dan The United KIngdom onaylı Education UK Certificate almıştır. Sektörel yurtdışı deneyimini İngiltere’de eğitim aldığı Malvern House College da uluslararası katılımcıların takım liderliği ile ilerletmiştir.

Henüz diplomasını almışken Ankara’daki özel eğitim kurumlarındaki İngilizce öğretimi alanındaki eğitim danışmanlığı görevleri ile eş zamanlı Yero Yurt dışı Eğitim’in Ankara ofisini kurdu.. 2005 yılındaki Ankara Yero oluşumu ile yurt dışında eğitim almak isteyen binlerce öğrencinin eğitim kariyerine yön vermiş ,Türkiye ve yurt dışında katıldığı workshop ve üniversite konferansları ile yurt dışı eğitim olanaklarını anlatmıştır.

Türkiye içinde her yıl düzenlediği iş ve eğitim fuarları ile P&G, Unilever, UTZ, Performance Group Marriot, Sturbucks, gibi dünya devi kurumlarda öğrencilerine iş olanakları sağlamıştır . Halen Yero Yurt dışı Eğitim bünyesinde eğitim uzmanı ve yöneticilik görevine devam etmekte ayrıca Ankara’daki kolejlere özel danışmanlık vermektedir. Işılay Yılmaz, Türkiye’de ki sayılı kadın kitle konuşmacılarından birisidir, gelen talepler doğrultusunda uygun zamanlar yaratıp bildiklerini öğrencilerle paylaşmaktadır.


 

Perihan İnci

 

Galatasaray Lisesi’nden 1982 yılında mezun olmuş, İ.Ü. Felsefe bölümünü 1986 yılında bitirmiştir. 2007 yılında Harvard Business School Advanced Management Programını (AMP) tamamlamıştır.

2013-2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı İnci Holding’de, halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Eş zamanlı olarak Maxion-Jantaş’ta Yönetim Kurulu Üyesi ve kurucusu olduğu PBA İç ve Dış Yatırım A.Ş Yönetim Kurulu Başkanıdır.

1996-2013 yılları arasında, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding ve şirketlerinde, Yönetim Kurulu Üyeliği, grup şirketlerinden İnci Akü A.Ş., İncitaş A.Ş.‘de ve Aten San. ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Bu görevlerinin yanı sıra 2001 – 2008 yılları arasında kurucu ortağı olduğu Antalya merkezli Step Tekstil Dış Ticaret ve Danışmanlık Şirketinin genel müdürlüğünü yapmıştır.

1987-2000 yılları arasında Anteks A.Ş.’de yönetici olarak görev yapmış, 2000 yılı “Dünya Gazetesi Antalya ili Yılın Başarılı İş Kadını” ödülünü almıştır.

1999-2010 yılları arasında Belçika’nın Antalya Fahri Konsolosluk görevini yürüten Perihan İnci, 2010 yılında Belçika Krallığı tarafından “Chevalier de l’Ordre de la Couronne” nişanına layık görülmüştür.

2005-2008 yılları arasında İnci Ailesi Meclis Başkanlığı yapmıştır. İnci Ailesi Anayasası, bu dönemde tamamlanmıştır.

Yurt içi ve yurt dışındaki etkinliklerde, üniversitelerde Liderlik, Kadın Yönetici Olmak, Girişimcilik, Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması konularında sunumlar yapan İnci, 2015 yılı Eylül ayında ‘Women To Watch’ Marka Lideri ödülü, 2017 Mart ayında ise ‘TurkofAmerica’ Otomotiv Sektöründe Mükemmellik jüri özel ödülü almıştır.

Tüsiad Borgip projesinde kobi mentorluğu yapmaktadır. Girişim projelerine destek veren Perihan İnci aynı zamanda Melek Yatırımcı belgesi sahibidir.

TÜSİAD, Women Corporate Directors (WCD), TKYD, TAİDER derneklerinde üyeliği bulunan İnci, TAYSAD Başkan Yardımcısıdır.

DEİK Hindistan, Japonya ve Çin Yürütme Kurullarında Üyedir.

Bir kız ve bir erkek çocuk annesi Perihan İnci, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


 

Erdem Genç

 

Türkiye’nin iş dünyasını en çok eğlendiren şirketi M3 Works’ün başında olan Erdem Genç’in, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları üyelikleri dışında edebiyat, müzik, fotoğraf alanlarında çalışmaları bulunmaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümleri mezunudur. Özyeğin Üniversitesi’nde Girişimcilik Yüksek Lisansbölümü burslu öğrencisi olan Erdem Genç, Boğaziçi Üniversitesi SEM ve Boogy Event işbirliğiyle düzenlenen Etkinlik ve Eğlence Sektörü’nde Pazarlama Yönetimi sertifika programına katılmış, Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamıştır.

Yabancı Dil Ağırlıklı lisedeki ve üniversitedeki İngilizce eğitimleri dışında İngiltere’de Londra Oxford House College ve Amerika’da San Francisco EF Dil Okulu kurslarına katılmıştır.

2015 Yazında Amerika’da New York Üniversitesi‘nde Tisch Sanat Okulu  Oyun Tasarımı (NYU Tisch School Of Arts – Game Design) bölümünde eğitim almıştır.

Şirketlere takım çalışması ve motivasyon atölyeleri düzenleyen M3 Works Kurumsal Organizasyon ve Park Kitap Yayıncılık Hizmetleri şirketleri kurucusudur. Ayrıca edebiyat, müzik ve fotoğraf gibi uğraşları bulunan Genç’in “20 Yaşında Patron Olmak”, “Debut”, “Küba Ritmi” ve “10 Yaşında Girişimci Olmak” adlarında dört kitabı bulunmaktadır. İstanbul doğumlu olup baba tarafından Çanakkaleli, anne tarafından İzmirli olmaktan gurur duymaktadır.

1999-2004 arası Metal Monster dergisi editörlüğü yapmış, 2006-2010 Yılları arasında Üniaktivite‘de Yönetici Ortaklık görevinde bulunmuştur. Campus TV’de program yapmış, Köprüaltı, Şebek, Dream ve Fortune dergilerinde yazmış olup Alternatif Süreç gazetesi ve bloglarında halen yazmaktadır. Soul Shred’le 2003, Karma ile 2009 tarihli olmak üzere vokalist olarak, Varillaz ile perküsyonist olarak kayıtları bulunmakta, Ritmbox Ritim Atölyesi ile 2006′dan beri perküsyon çalmaktadır. 3. İfsak Genç Fotoğrafçılar Festivali, Modern Face Of Istanbul gibi birçok sergide yeralmış, sırasıyla İzzet Keribar, 3. Kingston & Fotoğraf Dergisi ve 4. Kingston & Fotoğraf Dergisi yarışmalarından ödüllü bir amatör fotoğrafçıdır.

Young Ceo Club ve JCI Bahçeşehir Yönetim Kurulu üyesi, Harley Davidson Sahipleri Derneği (HOG), TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve YTÜMed üyesidir. Beş yüzün üzerinde şirket, üniversite, lise ve sivil toplum kuruluşunda “Girişimcilik” ve “Takım Çalışması” konulu seminerler veren, etkinlik organizasyonlarında bulunan Erdem Genç’in TÜGİAD, Boğaziçi Üniversitesi, Startup Weekend, JCI, Lions, Peryön, Eduplus gibi çeşitli kurumlardan ödülleri bulunmaktadır.

World Tourism Forum 2015, 2016 ve 2017’de üç yıl üst üste En İyi Etkinlik Sağlayıcısı (Best Event Supplier) ödülünü M3 Works adına almıştır.

2015-2016 döneminde 100’den fazla ülkede şubesi bulunan Uluslararası Genç Girişimciler ve Liderler Derneği (JCI) tarafından düzenlenen TOYP (Ten Outstanding Young Person) organizasyonunda İş Dünyası ve Girişimcilik alanında Türkiye’nin En Başarılı Genci ünvanıyla ödüllendirilmiştir.

Bu yıl Türkiye Gençlik Zirvesi‘nde Yılın Girişimcisi Ödülü‘yle onurlandırılmıştır.


 

Ömer Emre Kaya

 

Ömer Emre Kaya, 1979 yılında Ankara’da doğdu. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi’nden “İşletme” dalında lisans, “Yönetim/Organizasyon” dalında yüksek lisans dereceleri alarak tamamladı ve “İşletmelerde Planlama ve İş Planı” konulu bir bitirme tezi hazırladı. Üniversite dönemi boyunca yarı zamanlı olarak hizmet sektöründe kongre organizasyonu alanında çalıştı ve aynı zamanda uluslararası bir öğrenci organizasyonu olan AIESEC Ankara şubesinde gönüllü faaliyetlerde bulundu.

2002 – 2015 yılları arasında “Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi”, “ABB Enerji”, “U.S. Land Title LLC”, “British Council” gibi kurumlarda eğitim, danışmanlık, bilişim, proje yönetimi ve dış kaynak kullanımı alanlarında koordinatör, eğitmen ve danışman olarak görev yaptı. Dünya Bankası, KOSGEB, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve özel sektör kuruluşları tarafından fonlanan pek çok projede teklif hazırlama ve proje içeriğinin uygulanması ile ilgili çalıştı.

“İş Planı Hazırlama”, “Fizibilite”, “Girişimcilik ve İş Kurma Süreçleri”, “Proje Yönetimi”, “Pazarlama Planlaması”, “Bireysel Vizyon Gelişimi” eğitimleri verdi. “İş Planlaması”, “Stratejik Yönetim ve Planlama”, “Pazarlama Planlaması”, “Organizasyon Yapılandırma ve Re-Organizasyon” ve “Süreç Yönetimi ve İyileştirme” alanlarında danışmanlık faaliyetleri yürüttü. 2016 yılının başında İzgören Akademi’de Danışmanlık Projeleri Yöneticisi, Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmaya başladı. Hâlen İzgören Akademi’de bu görevlerine devam ediyor.


 

Erbakan Malkoç

 

Erbakan Malkoç. 11 çocuklu bir ailenin üyesi. İlkokul çağında anne ve babasını kaybedip yetim kalınca soluğu istanbul’da alıyor. İşte otomotil tasarımında dünya çapında bir üne kavuşan Malkoç’un başarı hikayesi…

Açılmayan kanatların büyüklüğünü kimse bilemez

Ardahan’ın Dengeli Köyü’nde doğmuş Erbakan Malkoç. 11 çocuklu çiftçi bir ailenin ferdi. İlkokul ikinci sınıftan dörde geçmiş ancak maddi imkânsızlıktan okuyamamış. Eksi 40 derecede tezek yakıp ısındıkları, camı çerçevesi olmayan bir okulda okumuş.

“O zamanlar köyde araba yoktu. Babam çarşıya götürünce otomobilleri görürdüm. Uzay mekiği ya da cin görmüş gibi büyülenirdim. ‘Bunlar nasıl birbirlerine çarpmadan gidiyorlar?’ diye şaşırırdım. Köy çocuğuyum, nereden bileyim. Çocukken bırakın bir arabanın hayalini, lastik ayakkabının hayalini kuramıyordum” diye anlatıyor o günleri. Çocukken hiç oyuncağı da olmamış Malkoç’un ama şimdi o, kurduğu Dizayn Vip markasıyla dünyanın en iyi otomobil tasarımcılarından biri. Dünyanın önemli iş adamlarına, sporcularına, birçok ünlü sanatçıya otomobil, helikopter, yat tasarlamış. Geçen yıl Avrupa’nın en iyi otomobil tasarımcısı ödülünü alan Malkoç, ‘2014 Avrupa Rekabet Kalite Ödülü’nün de sahibi. Türkiye’yi dünyaya tanıtan Erbakan Malkoç’un sıra dışı hikâyesini kendi ağzından dinledik. 

AYAKKABISI ESKİSİN DE BANA VERSİN

İlkokulu bitirdiğim dönem annemi, babamı kaybettim. Yetim kalınca İstanbul’a abimin yanına geldim. Abim “Ne yapmak istersin?” diye sorunca “Çırak olacağım” dedim. Böylece hayranı olduğum otomobillere dokunma şansını elde edecektim. Her türlü zorluğu, yokluğu çektim. Yol param bile olmazdı. Ne öğle ne akşam yemeği; biri verirse yerdim. Her yerde parasız çalıştım. Ustalarımın ayakkabılarına bakardım eskisin de bana versinler diye. O dönemde işyerlerinde sigorta da yoktu, yemek de. Bir evde beş altı kişi aynı odada kalırdık. Bunları ajitasyon olsun diye anlatmıyorum. Ülkemizde “Ben hiçbir şey yapamam, hiçbir şey olamam” diyen çok genç var; hayatım onlara örnek olsun. Bir kişi dünyayı değiştirebilir, o yüzden bir kişiye dokunabilirsem ne mutlu bana. Üniversitede okuyan gençler ilkokul mezunu olan bana bakıp da neler yapabileceklerinin hayalini kursunlar. Avrupa’ya ilk gittiğim dönemlerde fuarların kapısından geri döndürülürdüm. Türk olduğumu öğrendiklerinde “Arabaları taklit edersiniz, çalarsınız” derlerdi. Bugün o fuarlarda “Erbakan Malkoç, gel de tasarımlarını dünyaya göster” diyorlar. Cenevre’ye gidiyorum, dünyanın en iyi otomobil üreticilerinin CEO’ları peşimde dolaşıyor. Amerika’ya gidiyorum “Mr. Erbakan” diyorlar; “Burada da mı tanınıyorum” diyorum. Muhteşem bir duygu. Hâlâ işimin başındayım, hâlâ işimin ustası benim.  Tasarımdan imalatın bitimine kadar her safhasında varım. Ben patron değil, liderim. Ekibimi peşime takar, götürürüm. Onlara tepeden kamçı atmam, kamçı atan patrondur. Önden çeken liderdir. Onlarca çalışanım “Usta” der bana.

USTALARIMDAN ÇOK DAYAK YEDİM

9 yaşında çıraklığa başladım. Ustalarım beni zamanında iyi haşladılar. İnanılmaz dayak yerdim. Sıfır bir arabayı matkapla çizince kovuldum. “Çık, git” dediler. Hatta arkamdan kola şişesi fırlattılar. Yine de yanlarına gidip “Geçmiş ve gelecek haklarınızı helal ediyor musunuz?” dedim. Onlar benim ustam. İş öğrettiler bana. Ben de çok haşarıydım. Yapılan işlerin standardını beğenmez, mucitlik yapmaya çalışırdım. Onlar da “Senin üzerine vazife mi?” deyip döverlerdi. Benim için Vefa bir semt ismi değildir. Vefasız insan kuru bir ağaca benzer. Ondan sadece ateş olur, alev olur. Ustalarımdan ne kadar dayak yediysem de onlara bir vefa borcum vardı. Ustalarım başımın tacıdır, ne zaman görsem ellerini öperim. Severlerdi beni ama asiliklerim ve fark yaratma isteğim ustalarımı rahatsız ederdi. Bir ürün yapılınca beklemeden yenisini yapmaya çalışırdım. “Bir dur da satıp para kazanalım, sonra yaparız” derlerdi, dinlemezdim. Şimdi bile aynıyım. İmalatımda onlarca araba var. Yeni bir tasarım kafamdan geçerse “Durun, bunu uygulayın” derim.

ASİL AT KENDİNE KAMÇI VURDURTMAZ

Bende asi bir ruh vardı. Fark yaratmanın peşine düşen biriydim. Standart hiçbir iş memnun etmezdi beni. Benim için iyi yok, hep daha iyi vardır. Birileri iyi yapıyorsa siz daha iyisini yapmak zorundasınız. Babam çiftçiydi ama işini iyi yapardı. Çiftçilik malzemelerinin hepsinin yerleri belliydi, elinizi atsanız bulurdunuz. Babam, “Hayatın boyunca birinci sermayen itibarın, ikinci sermayen de dostun olsun” derdi. Kovulunca abimle kendi atölyemizi açtık. 92 yılından bu yana da kendi işimi yapıyorum. Bugüne kadar hiçbir müşterim gelip de “Zamanında teslim etmedin, verdiğin sözü tutmadın” diyemez. Bana iş, aş veriyorsa bunun karşılığında işimi iyi yapmam gerekir. Babam “Asil at kendine kamçı vurdurtmaz” derdi. Bir karda yürüyüp iz bırakan, bir de o izleri takip eden vardır. Ben hep iz bıraktım. O dönemde üretilen otomobillerde aksesuar yoktu. Eksiklikleri görünce farklı işler yapmak istedim. Arabanın camı elle açılırdı. “Bunun bir sistemi olması lazım” diye düşünüp otomatik cam yapmak için kolları sıvardım. Silecek motoruyla otomatik cam yapmıştım. Cıvalı alarmlar yapardım. Kendi atölyemi açtıktan sonra farklı işler yapabildim. Her geçen gün müşterim arttı. Standart şekilde üretilen bir otomobil üzerinde yaptığım değişik üretimlerden sonra iki otomobilin arasında gündüzle gece kadar fark olur. Başladığım günden bu yana fabrikanın ürettiği hiçbir ürüne değer vermedim. Hep olanın üzerine koydum.

SALAMI SUCUĞU NEREDEN BİLEYİM!

Yeni gelmişim köyden. Kulakları çınlasın, Cengiz abim vardı. Bir gün bana sandviç yaptırmış; “Al oğlum ye” dedi. Öyle bir sevindim ki ilk defa karnıma güzel bir şey girecek. Bir ısırdım, Allah’ım hayatımda hiç bilmediğim bir tat. “Bunun içinde ne var acaba?” diyorum. Bir lokma daha ısırıp çöpe attım. Cengiz abi geldi. “Ne çabuk yedin oğlum. Kocaman ekmek bitmez, ne yaptın?” deyince “Abi kızma ama yiyemedim. Tadı bir acayipti. Hayatımda böyle bir şey yemedim” dedim. Çöpten sandviçi aldı, “Bak oğlum, bu sucuk, bu salam” diye anlattı. Çocuğum bir şey görmemişim ki. O zamanlar Türkçem bile düzgün değil. Köyde annemin yaptığı tereyağını sac ekmeğine sürer yerdik. Biz ne bilelim salamı sucuğu.

İLKOKUL MEZUNUYUM AMA

Trenlerde dayak yiyerek aşağı atılırdık. Bizim yaşımızdaki çocuklar okul sıralarında okurken biz hayat mücadelesi veriyorduk. Boynuma aküleri bağlar, yırtık gömlekle kar altında ustamın peşinde gezerdim. Hayatım boyunca kimse bana inanmadı. Yaradan öyle bir yetenek verdi ki herkesi mahcup ettim. Şimdi her sabah altıda kalkıp İngilizce çalışıyorum. Yaşam koçum var. Liseyi bitirip üniversite de okuyacağım. İlkokul mezunuyum ama şimdi üniversitelerde girişimcilik ve liderlik dersi veriyorum. Gençlerden öyle övgüler alıyorum ki bu hazzı hiçbir şey yaşatamaz bana. Gençler kendilerine inansın. Açılmayan kanatların büyüklüğünü kimse bilemez. Kanatlarınızı açıp uçamadıktan sonra kartal olmanızın ne anlamı kalır. Kartal olmak isteyen gençler lütfen kanatlarını açsın. Asla iki tavşan kovalamasınlar, ikisini de kaçırırlar. Hayallerimi bırakmadım. Gençler de hayallerinin peşini bırakmasın.


 

Selman Kayabaşı

 

Zonguldak,  Devrekli.  1983  senesinin  Şubat  ayının  yirmi üçüncü,  çarşamba  günü  doğuruldu.  Boğaziçi  Üniversitesi  Tarih Bölümünü bitirdi.

Kitapları  dışında  Kurtlar  Vadisi  Pusu  ve  Payitaht  Abdülhamid dizilerinin konsept danışmanlığını yaptı.

Kınık’tan Kayı’ya geçişi anlatan ve hazırlıkları devam eden DİRENİŞ ‘KARATAY’ sinema  filminin  senaryosunu  yazmış,  yapımcılığını  da  üstlenmiştir.

KİTAPLARI

 1. Kafkas Ruleti
 2. Kafkas Ruleti 2
 3. Teşkilat
 4. Muhafız
 5. Hanedan
 6. Operasyon
 7. Karar Odası
 8. Muhsin Yazıcıoğlu Suikastı
 9. Direniş Karatay
 10. Kor Kurt